Logowanie dwustopniowe - zabezpiecz swój sejf

Logowanie dwustopniowe BARDZO poprawia bezpieczeństwo, wprowadzając dodatkowy krok podczas logowania - wpisanie kodu z aplikacji uwierzytelniającej (instalowanej na telefonie komórkowym). Kod jest losowy i generowany co 30 sekund. Jeśli ktoś niepowołany wykradnie Twój login i hasło do sejfu, to nie będzie mógł się zalogować, gdyż nie będzie znał kodu jednorazowergo, genrowanego na Twoim telefonie.

Poniżej prosty schemat pokazujący zasadę działania logowania dwustopniowego:

 

Znaim skonfigurujesz logowanie dwustopniowe, musisz zainstalować na swoim telefonie aplikację uwierzytelniającą, która będzie generować kody jednorazowe. Możesz zainstalwoać jedną z poniższych aplikacji:

Poniżej możesz sprwadzić różnicę między lgowaniem zwykłym a dwustopniowym oraz zobaczyć jak aktywować logowanie dwustopniowe.

Logowanie "zwykłe" (bez kodów jednorazowych)

Włączenie logowania dwustopniowego

Włączenie logowania dwustopniowego wymaga:

bez-2fa.png

2fa-wlaczone.png

Ponizszy film pokazuje proces aktywacji logowania dwustopniowego

Logowanie dwustopniowe

 

 


Wersja #8
Utworzono 28 maja 2021 08:19:16 przez Łukasz Wilk
Zaktualizowano 21 lipca 2021 21:48:40 przez Łukasz Wilk