Logowanie dwustopniowe - zabezpiecz swój sejf Logowanie dwustopniowe BARDZO poprawia bezpieczeństwo, wprowadzając dodatkowy krok podczas logowania - wpisanie kodu z aplikacji uwierzytelniającej (instalowanej na telefonie komórkowym). Kod jest losowy i generowany co 30 sekund. Jeśli ktoś niepowołany wykradnie Twój login i hasło do sejfu, to nie będzie mógł się zalogować, gdyż nie będzie znał kodu jednorazowergo, genrowanego na Twoim telefonie. Poniżej prosty schemat pokazujący zasadę działania logowania dwustopniowego: Znaim skonfigurujesz logowanie dwustopniowe, musisz zainstalować na swoim telefonie aplikację uwierzytelniającą, która będzie generować kody jednorazowe. Możesz zainstalwoać jedną z poniższych aplikacji: Google Authenticator (iPhone, Android) Authy (iPhone, Android) Poniżej możesz sprwadzić różnicę między lgowaniem zwykłym a dwustopniowym oraz zobaczyć jak aktywować logowanie dwustopniowe. Logowanie "zwykłe" (bez kodów jednorazowych) Włączenie logowania dwustopniowego Włączenie logowania dwustopniowego wymaga: zainstalowania aplikacji uwierzytelniającej na telefonie podania hasła głównego do sejfu dodanie sejfu do aplikacji uwierzytelniającej. Gdy podczas włączania logowania dwuetapowego pojawi się poniższe okno, uruchom aplikację na woim telefonie, kliknij + aby dodać nowy wpis i zeskanuj kod QR z ekranu komputera. Po dodaniu, wpisz kod jednorazowy i kliknij włącz po weryfikacji, logowanie dwuetapowe zostanie włączone Ponizszy film pokazuje proces aktywacji logowania dwustopniowego Logowanie dwustopniowe